Aktualności

Relacja z Małopolskiej Gali Wolontariatu

Relacja z Małopolskiej Gali Wolontariatu

27.12.2017, Administrator

Tegoroczna Gala Wolontariatu odbyła się 12 grudnia. W sali Reduta krakowskiego kina ARS skumulowała się pozytywna energia przywieziona przez wolontariuszy z całej Małopolski.

Na tegoroczny konkurs zostało przesłanych łącznie 50 zgłoszeń. Wybór nie był łatwy, ponieważ Konkurs Barwy Wolontariatu tak naprawdę nie przewiduje rywalizacji, nie dopuszcza do konkurowania między sobą i wspiera współpracę. Barw Wolontariatu nie da się “wygrać” w pełnym tego słowa znaczeniu, ale przede wszystkim nie da się ich przegrać.

Jak co roku - kapituła konkursowa musi jednak wybrać osoby lub grupy wolontariackie, które chciałaby specjalnie wyróżnić, podkreślić ich rolę. Za każdym razem celem kapituły jest pokazanie, w jak różnorodne działania można się włączyć, na ilu płaszczyznach można działać oraz wskazanie na to, jak zróżnicowane są motywacje wolontariuszy, ich sytuacje i obszary, w których są aktywni.

Podczas tegorocznego konkursu Barwy Wolontariatu kapituła zdecydowała się wręczyć trzy równorzędne wyróżnienia, które powędrowały do: Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie, do Małgorzaty Jaśkowiec  ze Stowarzyszenia “Nasza Zasań” oraz do Jacka Tarana - fotografa działającego wolontariacko przy “Alma Spei” Hospicjum dla dzieci.

Oprócz wyróżnień kapituła przyznała 3 miejsca według następującej kolejności:

I miejsce – Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół w Siarach

II miejsce - Dawid Mik - Fundacja Impuls Rozwoju

III miejsce - Elżbieta Piechna – Pogotowie Fryzjerskie

 

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych Barwach! Konkurs cały czas udowadnia, że nieustannie warto dzielić się własnym czasem, by robić coś dobrego. Za to Wam wszystkim dziękujemy, bo gdyby nie Wolontariusze - wiele z inicjatyw nie miałoby szans by zostać zrealizowane, pewne relacje nigdy nie miałyby okazji zaistnieć, a na niektórych twarzach nigdy nie pojawiłby się uśmiech. Dziękujemy i trzymamy kciuki za wszystkie Wasze dalsze działania!

 

Zapraszamy do zerknięcia do galerii - wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Patronat nad projektem objęło także Kuratorium Oświaty.zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
czerwiec 2020
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 - - - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Korpus Solidarności
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo