Aktualności

Bezpłatne staże dla koordynatorów wolontariatu

Bezpłatne staże dla koordynatorów wolontariatu

13.11.2019, Administrator

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji, w szczególności koordynatorów wolontariatu do wzięcia udziału w nowej formie wsparcia jakim są staże...

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji, w szczególności koordynatorów wolontariatu do wzięcia udziału w nowej formie wsparcia jakim są staże wolontariackie. Staże są dedykowane szczególnie koordynatorom wolontariatu z niewielkim doświadczeniem, którzy poprzez możliwość “wejścia” do innej placówki/organizacji będą mogli od strony praktycznej zobaczyć jak z wolontariuszami współpracują doświadczeni już koordynatorzy, posiadający wieloletnią praktykę w powyższym zakresie. Staż jest szansą na zobaczenie “jak robią to inni”, możliwością wymiany doświadczeń, zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim jest szansą na rozwój osobisty w zakresie roli koordynatora wolontariatu. Podczas spotkań z organizacją goszczącą na staż, stażyści będą mogli zobaczyć w praktyce współpracę z wolontariuszami, np. podczas spotkań zespołowych, delegowaniu zadań, czy pierwszej rozmowy z kandydatem na wolontariusza, a także zobaczyć sposób komunikacji, motywowania, nagradzania itp.

Każdy staż trwać będzie 8 godzin dydaktycznych, podczas których uczestnik będzie miał za zadanie zrealizować wspólnie przygotowany wcześniej program stażu, który zostanie opracowany w oparciu o obszary w których stażysta chciałby się rozwijać. Placówki do których trafią koordynatorzy-stażyści dobrane w sposób umożliwiający zaspokojenie potrzeb i oczekiwań kandydata. Z każdym uczestnikiem stażu podpisany zostanie kontrakt współpracy, definiujący zobowiązania obu stron. 

Staże zorganizowane zostaną w okresie - listopad-grudzień  2019 r.

Na zgłoszenia czekamy do 24.11.2019 r. 

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/wU2gTcHrBETjasfX6

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Więcej informacji na temat stażów oraz Korpusu Solidarności udziela:

Agnieszka Iwan
+48 507 662 514
agnieszka.iwan@wolontariat-malopolska.pl

 

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
lipiec 2021
pn wt sr cz pt so nd
- - - 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Korpus Solidarności
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo